Visos naujienos

RSS Spausdinti
2018 10 30
Kokybiškos teisinės paslaugos – pagrįsti žmonių lūkesčiai

Valstybės garantuojama teisinė pagalba yra nemokama ar ji kainuoja? Daugelis jau esame įpratę teigti ir manyti, kad tokia pagalba yra nemokama, todėl tikėtis itin kokybiškų advokato paslaugų gal ir nederėtų. Tačiau toks požiūris iš esmės yra klaidingas ir ydingas – už paslaugas nemoka arba tik dalį sumos sumoka asmuo, kuriam teikiama antrinė teisinė pagalba, o visus kaštus padengia valstybė. Kaip finansuojamos teisinė pagalbos paslaugos, kokie nustatyti įkainiai, ko galime tikėtis ir reikalauti – šį kartą būtent apie tai.

2018 10 25
Advokatų atsakomybė yra didžiausia

Valstybės garantuojama teisinė pagalba, kuomet reikia advokato paslaugų, kasmet suteikiama vis daugiau gyventojų – štai pernai, 2017-aisiais, buvo priimti 19 627 sprendimai suteikti antrinę teisinę pagalbą. Šiemet Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba per devynis mėnesius jau gavo 14 832 prašymų suteikti teisinę pagalbą. Kaip veikia ši sistema ir kas labiausiai lemia šių paslaugų kokybę? Apie tai kalbamės su Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos direktore dr. Anželika Banevičiene.

56569721.jpg
2018 10 15
Vaikų apklausose privalo dalyvauti psichologas

Nuo š.m. liepos 1-osios tiriant baudžiamąją bylą vaikai ir nepilnamečiai, jeigu jie yra nukentėjusieji ar liudytojai, privalo būti apklausiami dalyvaujant psichologui. Tokio priimto sprendimo tikslas – padėti vaikams apklausose, kad nusikaltimo tyrėjai ir teisėjai surinktų kuo objektyvesnę medžiagą, taip pat padėti sumažinti procese vaikų ir nepilnamečių patiriamą stresą.

forms.jpg
2018 08 28
Vaikų apklausose psichologas jau privalomas

Nepilnamečių apklausose nuo šių metų liepos 1-osios privalo dalyvauti ir psichologai. Per šimtas Lietuvos psichologų sutiko baudžiamosiose bylose padėti nusikaltimų tyrimo procese, kada nusikaltimai susiję su vaikais.

2018 08 06
Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba kviečia advokatus sudaryti sutartis dėl teisinės pagalbos prireikus teikimo

Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba kviečia advokatus, prireikus teiksiančius antrinę teisinę pagalbą administracinės, baudžiamosios ir civilinės teisės srityse Vilniaus apygardos teismo, Kauno apygardos teismo, Klaipėdos apygardos teismo, Šiaulių apygardos teismo ir Panevėžio apygardos teismo veiklos teritorijose su Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba sudaryti Antrinės teisinės pagalbos teikimo prireikus sutartis.

Leidinio pristaymas LASS suvaziavime.JPG
2018 06 22
Apie teisinę pagalbą – ir Brailio raštu

Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba, bendradarbiaudama su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjung a (LASS), išleido pirmąjį leidinį Brailio raštu. Jame aklųjų raštu pateikta pagrindinė informacija apie valstybės teikiamą paramą gauti teisinę pagalbą, apie to teikimo taisykles, kas ją teikia, kur reikia gauti pirminę teisinę pagalbą, į ką ir kada kreiptis dėl antrinės ...

2018 06 14
Psichologų dažniausiai užduodami klausimai dėl nepilnamečių apklausų

Teisingumo ministerija ir Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba sulaukia psichologų, norinčių padėti apklausti vaikus baudžiamajame procese, įvairių praktinių klausimų. Pateikiame atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.

2018 06 06
Vaikus apklausti padedančių psichologų registracija pratęsta iki š. m. birželio 20 d.

Siekiant užtikrinti pakankamą vaikus baudžiamajame procese padedančių apklausti psichologų skaičių, iki šių metų pabaigos planuojama įvadinius mokymus surengti 100 psichologų. Toks sprendimas buvo priimtas Teisingumo ministerijoje vykusiame tarpinstituciniame pasitarime dėl psichologų dalyvavimo apklausose praktinėms problemoms aptarti.

2018 05 23
Norintys padėti apklausti vaikus baudžiamajame procese psichologai kviečiami į mokymus

Teisingumo ministerija informuoja, kad psichologai, norintys padėti apklausti vaikus baudžiamajame procese, jau gali registruotis į įvadinius mokymus. Ypač kviečiami psichologai iš Skuodo, Mažeikių, Akmenės, Joniškio, Pakruojo, Pasvalio, Biržų, Rokiškio, Kupiškio, Šalčininkų, Varėnos, Druskininkų, Prienų, Kėdainių, Raseinių, Radviliškio, Kelmės, Šilalės, Pagėgių rajonų, kuriuose šiuo metu vis dar trūksta specialistų, galėsiančių dalyvauti apklausose.

legal-aid.jpg
2018 05 08
Olandijos teisinės pagalbos sistema lietuvių akimis

Lietuvos teisės instituto mokslininkai ir Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos darbuotojos viešėjo Olandijoje, kur susipažino su šios šalies teisinės pagalbos sistema bei nusikaltimų tyrimo modeliu.

2018 04 13
VGTPT KVIEČIA REGISTRUOTIS PSICHOLOGUS, NORINČIUS PADĖTI APKLAUSTI VAIKUS BAUDŽIAMAJAME PROCESE

Nuo liepos 1 d. psichologų dalyvavimas mažamečių (iki 14 metų) nukentėjusiųjų ar liudytojų apklausose bus būtinas. Taip pat psichologas privalės dalyvauti nepilnamečių (iki 18 metų) nukentėjusiųjų ir liudytojų apklausose dėl nusikaltimų žmogaus gyvybei, sveikatai, laisvei, seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui, vaikui ir šeimai, dėl pelnymosi iš nepilnamečio prostitucijos ar nepilnamečio įtraukimo į prostituciją. Proceso dalyvių prašymu arba ikiteisminio tyrimo pareigūno, prokuroro ar ikiteisminio tyrimo teisėjo iniciatyva psichologai turės dalyvauti nepilnamečių nukentėjusiųjų ir liudytojų apklausose ir dėl kitų nusikaltimų, taip pat nepilnamečių įtariamųjų ir kaltinamųjų apklausose.

Įrašų
puslapyje
1 2 Pirmyn