Kvietimas sudaryti mediacijos sutartis

Data

2019 11 13

Įvertinimas
4
mediacija.jpg

                  Informuojame, kad nuo 2020 m. sausio 1 d. įsigaliojus privalomosios mediacijos nuostatoms, iš valstybės biudžeto bus apmokama už privalomosios mediacijos suteiktas paslaugas tuomet, jeigu ginčo šalys ar viena iš ginčo šalių kreipsis į Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybą (toliau – Tarnyba) dėl mediatoriaus parinkimo ir Tarnyba parinks mediatorių.

Tokiais atvejais bus parenkamas tik tas mediatorius iš Lietuvos Respublikos mediatorių sąrašo, kuris bus pasirašęs sutartį su Tarnyba. Jeigu ginčo šalys kreipsis tiesiogiai į pasirinktą mediatorių, tai mediacija vyksta ginčo šalių lėšomis ir sutarties su Tarnyba nereikia.

                  Taip pat, pažymėtina, kad valstybės užtikrinamos neteisminės mediacijos paslaugas (apmokamas iš valstybės biudžeto lėšų) asmenims, kurie atitinka sąlygas gauti antrinei teisinei pagalbai, galės teikti tik tie mediatoriai iš Lietuvos Respublikos mediatorių sąrašo, kurie bus sudarę su Tarnyba sutartį. Privačioms neteisminės mediacijos paslaugoms teikti sutarties su Tarnyba nereikia.

                    Atsižvelgiant į tai, Tarnyba kviečia mediatorius, įrašytus į Lietuvos Respublikos mediatorių sąrašą su Tarnyba sudaryti Valstybės užtikrinamos neteisminės mediacijos ir (ar) privalomosios mediacijos paslaugų teikimo sutartis. Pretendentai Tarnybai turi pateikti prašymą (laisvos formos) sudaryti sutartį.

                    Prašymą galima pateikti:

                    Tarnybai asmeniškai, siunčiant registruotu laišku, adresu Odminių g. 3, Vilnius;

                     Elektroniniu paštu [email protected].

                    Išsamesnė informacija apie sutarčių sudarymą ir kitais klausimais gali būti teikiama telefonu 8 700 00176.

 

Jeigu esate sudarę tokias sutartis arba, patenkate į mediatorių (teisėjų) ratą, ši informacija Jums neaktuali.