Visos naujienos

Leidinio pristaymas LASS suvaziavime.JPG
2018 06 22
Apie teisinę pagalbą – ir Brailio raštu

Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba, bendradarbiaudama su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjung a (LASS), išleido pirmąjį leidinį Brailio raštu. Jame aklųjų raštu pateikta pagrindinė informacija apie valstybės teikiamą paramą gauti teisinę pagalbą, apie to teikimo taisykles, kas ją teikia, kur reikia gauti pirminę teisinę pagalbą, į ką ir kada kreiptis dėl antrinės...

2018 06 14
Psichologų dažniausiai užduodami klausimai dėl nepilnamečių apklausų

Teisingumo ministerija ir Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba sulaukia psichologų, norinčių padėti apklausti vaikus baudžiamajame procese, įvairių praktinių klausimų. Pateikiame atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.

2018 06 06
Vaikus apklausti padedančių psichologų registracija pratęsta iki š. m. birželio 20 d.

Siekiant užtikrinti pakankamą vaikus baudžiamajame procese padedančių apklausti psichologų skaičių, iki šių metų pabaigos planuojama įvadinius mokymus surengti 100 psichologų. Toks sprendimas buvo priimtas Teisingumo ministerijoje vykusiame tarpinstituciniame pasitarime dėl psichologų dalyvavimo apklausose praktinėms problemoms aptarti.

2018 05 23
Norintys padėti apklausti vaikus baudžiamajame procese psichologai kviečiami į mokymus

Teisingumo ministerija informuoja, kad psichologai, norintys padėti apklausti vaikus baudžiamajame procese, jau gali registruotis į įvadinius mokymus. Ypač kviečiami psichologai iš Skuodo, Mažeikių, Akmenės, Joniškio, Pakruojo, Pasvalio, Biržų, Rokiškio, Kupiškio, Šalčininkų, Varėnos, Druskininkų, Prienų, Kėdainių, Raseinių, Radviliškio, Kelmės, Šilalės, Pagėgių rajonų, kuriuose šiuo metu vis dar trūksta specialistų, galėsiančių dalyvauti apklausose.

legal-aid.jpg
2018 05 08
Olandijos teisinės pagalbos sistema lietuvių akimis

Lietuvos teisės instituto mokslininkai ir Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos darbuotojos viešėjo Olandijoje, kur susipažino su šios šalies teisinės pagalbos sistema bei nusikaltimų tyrimo modeliu.

2018 04 13
VGTPT KVIEČIA REGISTRUOTIS PSICHOLOGUS, NORINČIUS PADĖTI APKLAUSTI VAIKUS BAUDŽIAMAJAME PROCESE

Nuo liepos 1 d. psichologų dalyvavimas mažamečių (iki 14 metų) nukentėjusiųjų ar liudytojų apklausose bus būtinas. Taip pat psichologas privalės dalyvauti nepilnamečių (iki 18 metų) nukentėjusiųjų ir liudytojų apklausose dėl nusikaltimų žmogaus gyvybei, sveikatai, laisvei, seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui, vaikui ir šeimai, dėl pelnymosi iš nepilnamečio prostitucijos ar nepilnamečio įtraukimo į prostituciją. Proceso dalyvių prašymu arba ikiteisminio tyrimo pareigūno, prokuroro ar ikiteisminio tyrimo teisėjo iniciatyva psichologai turės dalyvauti nepilnamečių nukentėjusiųjų ir liudytojų apklausose ir dėl kitų nusikaltimų, taip pat nepilnamečių įtariamųjų ir kaltinamųjų apklausose.

IMG_20180312_141736.jpg
2018 04 05
Domėjosi teisinės pagalbos kokybe Vokietijoje

Kokybiška valstybės garantuojama teisinė pagalba ir vienodi jos standartai visose Europos Sąjungos (ES) šalyse. Tokie tikslai keliami Lietuvos teisės instituto (LTI), Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos, Lietuvos advokatūros, Vokietijos Frankfurto Gėtės universiteto ir Olandijos valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos įgyvendinamam projektui „Teisinės pagalbos...

Įrašų
puslapyje